Manitoba Women's Junior Team Appearances

2016 Bobbi Uhl, Shilo
Marissa Naylor, Pine Ridge
Rebecca Kuik, Niakwa
2015 Veronica Vetesnik, Southwood
Camryn Roadley, Glendale
Brynn Todd, St. Charles
2014

Alexandra Demko, Whitewater
McKyla Poponick, Selkirk
Katherine McGlenen, St. Charles
2013

Veronica Vetesnik, Golf Manitoba P P C
Jaclyn Albrechtsen, St. Charles
Alexandra Demko, Whitewater
2012

Jenna Roadley, Glendale
Nicole McGlenen, St. Charles
Dana Todd, St. Charles
2011


Winnie Hyun, Southwood
Breanne Fredette, Southwood
Jacyln Albrectsen, St. Charles
2010



Jenna Roadley, Glendale
Dana Todd, St. Charles
Bri - Ann Tokariwski, Elmhurst
Nicole McGlenen, St. Charles
2009



Lindsay Stewart, Selkirk
Jessie Choi, Southwood
Bri - Ann Tokariwski, Elmhurst
Jenna Roadley, Glendale
2008



Bri - Ann Tokariwski, Elmhurst
Lindsay Stewart, Selkirk
Jesse Choi, Southwood
Jenna Roadley, Glendale
2007



Chelsea Hummelt, Selkirk
Lindsay Stewart, Selkirk
Bri - An Tokariwski, Selkirk
Bethany Goran, Dauphin
2006



Kaitlin Troop, Clear Lake
Brittney Piche, Shilo
Anne Thorimbert, Elmhurst
Lauren Rousseau, Breezy Bend
2005



Kaitlin Troop, Brandon
Sarah Stebeleski, Lorette
Ashlen Christie, St. Charles
Brittney Piche, Shilo
2004



Kaitlin Troop, Clear Lake
Ashlen Christie, Niakwa
Sarah Stebeleski, Lorette
Brittney Piche, Brandon
2003



Stacey Bieber, St. Charles
Kaitlin Troop, Wheat City
Kyra Jordan, Portage
Sarah Stebeleski, Rossmere
2002



Kathleen Zeweniuk, Niakwa
Stacey Bieber, St. Charles
Kaitlin Troop, Brandon
Erica Bryk, Little Falls
2001



Tanis Hastman, Rossmere
Lindsey Jordan, Portage
Christin Thomson, Kitchen Creek
Kyra Jordan, Portage
2000



Kathleen Zeweniuk, St. Boniface
Erica Bryk, Little Falls
Christin Thomson, Kitchen Creek
Brianna Souter, Virden
1999



Jill Hardy, Niakwa
Erica Bryk, Little Falls
Christin Thomson, Kitchen Creek
Kathleen Zeweniuk, St. Boniface
1998



Kathleen Zeweniuk
Christin Thomson
Heather McMunn
Brianna Souter
1997


Heather McMunn
Reagan Wilkie
Kim Houde
1996



Kim Houde
Heather McMunn
Chrysten Homenuik
Lindsey Wells
1995



Kim Stroh
Reagan Wilkie
Lindsey Wells
Dorelle Matthews
1994



Brionie Brown
Dorelle Matthews
Stacey Bryner
Angela Daykin
1993





Brionie Brown*
Angela Daykin
Dorelle Matthews
Charmaine Puhach
National Runner Up
Low Net Champions

*National Junior Champion
1992



Tanya Burnside
Dorelle Matthews
Brionie Brown
Angela Daykin
1991




Christine Power
Raina Best
Angela Daykin
Brionie Brown
National Champions
1990



Raina Best
Brione Brown
Alissa Lauder
Christine Power
1989



Alissa Lauder
Christine Power
Sherri Poleschuk
Raina Best
1988



Cynthia Houge
Christine Power
Sherri Poleschuk
Alissa Lauder
1987



Aileen Robertson
Sherri Poleschuk
Alissa Lauder
Low Net Champions
1986


Aileen Robertson
Alissa Lauder
Rhonda Fleury
1985


Barbara Maslanko
Janet Cochrane
Aileen Robertson
1984


Janet Cochrane
Barbara Maslanko
Aileen Robertson
1983


Janet Cochrane
Susan Mauthe (McKenzie)
Barbara Maslanko
1982


Gail Anderson (Graham)
Susan Mauthe (McKenzie)
Carrie Triffo
1981



Shawna Gechel (Butters)
Gail Anderson (Graham)
Cheryll Netterfield
Low Gross Runner Up
1980


Carrie Triffo
Shawna Gechel (Butters)
Gail Anderson (Graham)
1979


Carrie Triffo
Kim Menzies
Shawna Gechel (Butters)
1978


Marjorie Weday (Jordan)
Karen Gagnon
Roz Brumwell
1977


Dianne Frederickson
Kim Menzies
Karen Gagnon
1976


Jo Anne Ariza
Karen Gagnon
Diane Frederickson (Eyford)
1975


Diane Frederickson (Eyford)
Cindy Jensen (Leitke)
Lynne Akert
1974


Debbie Suzuki
Diane Frederickson (Eyford)
Cindy Jensen (Leitke)
1973


Jane Lord (MacGregor)
Donna Price
Jill Badger
1972


Jane Lord (MacGregor)
Jill Badger
Donna Price
1971


Cathy Nixon
Terry Ariza
Donna Price
1970


Lynda Smith (Palahniuk)
Cathy Nixon
Eve Lainen
1969

Lynda Smith (Palahniuk)
Donna Price
1968


Lynda Devine
Tannys Aspevig
National Champions
1967

Tannys Aspevig
Bonnie Brekke
1966

Bonnie Brekke
Tannys Aspevig
National Runner Up
1965

Bonnie Brekke
Tannys Aspevig
1964


Susan Thomson (Bye)
Nancy Mitchell
National Runner Up
1963

Marion Lawrence (Essele)
Susan Thomson (Bye)
1962


Marion Lawrence (Essele)
Susan Thomson (Bye)
National Champions
1961


Pat Kiggins (piper)
Marion Lawrence (Essele)
National Runner Up
1960

Marion Lawrence (Essele)
Lynn MacDonald
1959

Heather Lawrence (Telfour)
Lynn MacDonald
1958

Lynn MacDonald
Margaret Kiggins (Homeniuk)
1957


Jo Ann Percy (Lindsay)
Heather Lawrence (Telfour)
National Runner Up
1956


Donna Patton (Collett)
Jo Ann Percy (Lindsay)
National  Runner Up
1955

Jo Ann Percy (Lindsay)
Donna Patton (Collett)
National Champions

 

Back






Click to view complete leaderboard

Follow us on: